Glowpedia
Fra faktagrunnlaget

Opprinnelse og eierskap.

Alle analyser

Hvor merkene ble grunnlagt, krysset med hvor det nåværende eierselskapet hører hjemme. Produksjonsland er ennå ikke i faktagrunnlaget og tas med når det er harvestet. Tallene gjelder merker med et eierselskap med kjent land og er andeler av merkene i utvalget — aldri markedsandeler.

Beregnet 2026-10-24 fra Glowpedias faktagrunnlag for de 3 822 merkene med en publisert artikkel i denne utgaven, og fra Glowjakts og Glowscouts prisdata for markedstallene. Tallene beregnes på nytt daglig.

Versjon 2026-10-19 · beregningsregel 2026-09-10 · Hvilke observasjoner ligger bak tallet?

Nøkkeltall

3 822
Merker i datagrunnlaget#
49,1 %
Har et eierselskap#
1 878
11,7 %
Eierselskapets land kjent#
448
58,3 %
Innenlands eid#
261
40,9 %
Utenlandsk eid#
183

Etter grunnleggelsesland

AntallAndelUtenlandsk eid
USA143
31,9 %
68
Frankrike62
13,8 %
28
Tyskland40
8,9 %
16
Italia40
8,9 %
8
Storbritannia33
7,4 %
16
Spania19
4,2 %
7
Sør-Korea19
4,2 %
3
Japan13
2,9 %
3
Norge9
2 %
1
Polen9
2 %
1
Sverige9
2 %
7
Danmark8
1,8 %
5
De forente arabiske emirater7
1,6 %
0
Finland6
1,3 %
1
Australia4
0,9 %
4
Canada4
0,9 %
4
Sveits4
0,9 %
4
Hellas4
0,9 %
1
Ukraina3
0,7 %
0
Nederland2
0,5 %
2

Grunnleggelsesland × eierselskapets land

AntallUSAFrankrikeTysklandStorbritanniaItaliaJapanSpaniaSør-Korea
USA143752510180711
Frankrike621134022170
Tyskland40302402311
Italia40160132000
Storbritannia33620171320
Spania19420010120
Sør-Korea19100010016
Japan13111001000
Norge900000000
Polen900000000
Sverige900200010
Danmark800100000
Versjoner
  • 2026-10-19 · N=3 822 · 2026-09-10 · 3 nøkkeltall endret · 3 merker lagt til, 0 fjernet
  • 2026-10-17 · N=3 819 · 2026-09-10 · 5 nøkkeltall endret · 42 merker lagt til, 0 fjernet
  • 2026-10-13 · N=3 777 · 2026-09-10 · 5 nøkkeltall endret · 178 merker lagt til, 0 fjernet
  • 2026-10-06 · N=3 599 · 2026-09-10 · 5 nøkkeltall endret · 161 merker lagt til, 0 fjernet
  • 2026-10-04 · N=3 438 · 2026-09-10 · 3 nøkkeltall endret · 41 merker lagt til, 0 fjernet
  • 2026-10-01 · N=3 397 · 2026-09-10 · 5 nøkkeltall endret · 153 merker lagt til, 0 fjernet
  • 2026-09-20 · N=3 244 · 2026-09-10 · 5 nøkkeltall endret · 36 merker lagt til, 0 fjernet
  • 2026-09-09 · N=3 208 · 2026-09-09
Opprinnelse Konsern