Glowpedia
Fra faktagrunnlaget · 2026-10-01

Opprinnelse og eierskap.

Til den gjeldende analysen

Hvor merkene ble grunnlagt, krysset med hvor det nåværende eierselskapet hører hjemme. Produksjonsland er ennå ikke i faktagrunnlaget og tas med når det er harvestet. Tallene gjelder merker med et eierselskap med kjent land og er andeler av merkene i utvalget — aldri markedsandeler.

Beregnet 2026-10-01 fra Glowpedias faktagrunnlag for de 3 397 merkene med en publisert artikkel i denne utgaven, og fra Glowjakts og Glowscouts prisdata for markedstallene. Tallene beregnes på nytt daglig.

Lagret versjon 2026-10-01 — tallene endres ikke. · beregningsregel 2026-09-10 · Hvilke observasjoner ligger bak tallet?

Nøkkeltall

3 397
Merker i datagrunnlaget#
49,8 %
Har et eierselskap#
1 691
12,9 %
Eierselskapets land kjent#
437
57,7 %
Innenlands eid#
252
41,4 %
Utenlandsk eid#
181

Etter grunnleggelsesland

AntallAndelUtenlandsk eid
USA141
32,3 %
68
Frankrike61
14 %
28
Italia38
8,7 %
8
Tyskland34
7,8 %
14
Storbritannia33
7,6 %
16
Spania19
4,4 %
7
Sør-Korea19
4,4 %
3
Japan13
3 %
3
Norge9
2,1 %
1
Polen9
2,1 %
1
Sverige9
2,1 %
7
Danmark8
1,8 %
5
De forente arabiske emirater7
1,6 %
0
Finland6
1,4 %
1
Australia4
0,9 %
4
Canada4
0,9 %
4
Sveits4
0,9 %
4
Hellas4
0,9 %
1
Ukraina3
0,7 %
0
Nederland2
0,5 %
2

Grunnleggelsesland × eierselskapets land

AntallUSAFrankrikeStorbritanniaItaliaTysklandJapanSpaniaSør-Korea
USA141732518010711
Frankrike611133220170
Italia38161300000
Tyskland34200220311
Storbritannia33621710320
Spania19420100120
Sør-Korea19100100016
Japan13110011000
Norge900000000
Polen900000000
Sverige900002010
Danmark800001000