Glowpedia
Fra faktagrunnlaget · 2026-10-06

Opprinnelse og eierskap.

Til den gjeldende analysen

Hvor merkene ble grunnlagt, krysset med hvor det nåværende eierselskapet hører hjemme. Produksjonsland er ennå ikke i faktagrunnlaget og tas med når det er harvestet. Tallene gjelder merker med et eierselskap med kjent land og er andeler av merkene i utvalget — aldri markedsandeler.

Beregnet 2026-10-06 fra Glowpedias faktagrunnlag for de 3 599 merkene med en publisert artikkel i denne utgaven, og fra Glowjakts og Glowscouts prisdata for markedstallene. Tallene beregnes på nytt daglig.

Lagret versjon 2026-10-06 — tallene endres ikke. · beregningsregel 2026-09-10 · Hvilke observasjoner ligger bak tallet?

Nøkkeltall

3 599
Merker i datagrunnlaget#
49,3 %
Har et eierselskap#
1 773
12,3 %
Eierselskapets land kjent#
443
57,8 %
Innenlands eid#
256
41,3 %
Utenlandsk eid#
183

Etter grunnleggelsesland

AntallAndelUtenlandsk eid
USA141
31,8 %
68
Frankrike62
14 %
28
Tyskland39
8,8 %
16
Italia38
8,6 %
8
Storbritannia33
7,5 %
16
Spania19
4,3 %
7
Sør-Korea19
4,3 %
3
Japan13
2,9 %
3
Norge9
2 %
1
Polen9
2 %
1
Sverige9
2 %
7
Danmark8
1,8 %
5
De forente arabiske emirater7
1,6 %
0
Finland6
1,4 %
1
Australia4
0,9 %
4
Canada4
0,9 %
4
Sveits4
0,9 %
4
Hellas4
0,9 %
1
Ukraina3
0,7 %
0
Nederland2
0,5 %
2

Grunnleggelsesland × eierselskapets land

AntallUSAFrankrikeStorbritanniaTysklandItaliaJapanSpaniaSør-Korea
USA141732518100711
Frankrike621134202170
Tyskland39300232311
Italia38161030000
Storbritannia33621701320
Spania19420010120
Sør-Korea19100010016
Japan13110101000
Norge900000000
Polen900000000
Sverige900020010
Danmark800010000