Glowpedia
Fra faktagrunnlaget · 2026-10-13

Hvor merkene kommer fra.

Til den gjeldende analysen

Opprinnelsesland for merkene i leksikonet, og hvordan opprinnelse relaterer seg til hvor merkene faktisk selges på de fem markedene vi sporer.

Beregnet 2026-10-13 fra Glowpedias faktagrunnlag for de 3 777 merkene med en publisert artikkel i denne utgaven, og fra Glowjakts og Glowscouts prisdata for markedstallene. Tallene beregnes på nytt daglig.

Lagret versjon 2026-10-13 — tallene endres ikke. · beregningsregel 2026-09-10 · Hvilke observasjoner ligger bak tallet?

Nøkkeltall

3 777
Merker i datagrunnlaget#
63
Opprinnelsesland#
13,3 %
Nordisk opprinnelse#
502
18,6 %
Opprinnelse i Tyskland, Østerrike eller Sveits#
702
39,7 %
Fra de tre største opprinnelseslandene#
1 498

Merker etter opprinnelsesland

AntallAndel
Tyskland578
15,3 %
USA535
14,2 %
Frankrike385
10,2 %
Italia325
8,6 %
Storbritannia307
8,1 %
Sverige245
6,5 %
Sør-Korea221
5,9 %
Danmark136
3,6 %
Spania132
3,5 %
Polen111
2,9 %
Sveits78
2,1 %
Finland68
1,8 %
De forente arabiske emirater65
1,7 %
Nederland62
1,6 %
Australia58
1,5 %
Tsjekkia57
1,5 %
Norge51
1,4 %
Østerrike46
1,2 %
Japan40
1,1 %
Canada29
0,8 %
Tyrkia20
0,5 %
Israel19
0,5 %
Belgia18
0,5 %
Hellas17
0,5 %
Bulgaria11
0,3 %

Opprinnelse kontra marked: antall merker solgt på hvert marked

AntallSverigeNorgeDanmarkFinlandTyskland
Tyskland57816978180157472
USA535421300431364324
Frankrike385243144237206209
Italia32518180181162175
Storbritannia307238181251208178
Sverige245227186191180159
Sør-Korea221172164171164137
Danmark13687811246673
Spania1327847765862
Polen111100331029283
Sveits784623434355
Finland683328315726