Glowpedia
Fra faktagrunnlaget

Hvor merkene kommer fra.

Alle analyser

Opprinnelsesland for merkene i leksikonet, og hvordan opprinnelse relaterer seg til hvor merkene faktisk selges på de fem markedene vi sporer.

Beregnet 2026-10-22 fra Glowpedias faktagrunnlag for de 3 822 merkene med en publisert artikkel i denne utgaven, og fra Glowjakts og Glowscouts prisdata for markedstallene. Tallene beregnes på nytt daglig.

Tallene har endret seg siden lagret versjon 2026-10-19 · beregningsregel 2026-09-10 · Hvilke observasjoner ligger bak tallet?

Nøkkeltall

3 822
Merker i datagrunnlaget#
66
Opprinnelsesland#
13,2 %
Nordisk opprinnelse#
503
18,6 %
Opprinnelse i Tyskland, Østerrike eller Sveits#
712
39,7 %
Fra de tre største opprinnelseslandene#
1 517

Merker etter opprinnelsesland

AntallAndel
Tyskland587
15,4 %
USA540
14,1 %
Frankrike390
10,2 %
Italia333
8,7 %
Storbritannia309
8,1 %
Sverige246
6,4 %
Sør-Korea222
5,8 %
Danmark136
3,6 %
Spania134
3,5 %
Polen112
2,9 %
Sveits79
2,1 %
Finland68
1,8 %
De forente arabiske emirater65
1,7 %
Nederland62
1,6 %
Australia60
1,6 %
Tsjekkia57
1,5 %
Norge51
1,3 %
Østerrike46
1,2 %
Japan40
1,1 %
Canada29
0,8 %
Tyrkia20
0,5 %
Belgia19
0,5 %
Israel19
0,5 %
Hellas17
0,4 %
Bulgaria11
0,3 %

Opprinnelse kontra marked: antall merker solgt på hvert marked

AntallSverigeNorgeDanmarkFinlandTyskland
Tyskland58716978180157481
USA540422302433367334
Frankrike390243144238206226
Italia33318180181162192
Storbritannia309238182251208182
Sverige246228187191180160
Sør-Korea222173164171164138
Danmark13687811246673
Spania1347748765964
Polen112101331039483
Sveits794623434357
Finland683329325827
Versjoner
  • 2026-10-19 · N=3 822 · 2026-09-10 · 4 nøkkeltall endret · 3 merker lagt til, 0 fjernet
  • 2026-10-18 · N=3 819 · 2026-09-10 · Ingen endringer i nøkkeltallene · 0 merker lagt til, 0 fjernet
  • 2026-10-17 · N=3 819 · 2026-09-10 · 5 nøkkeltall endret · 42 merker lagt til, 0 fjernet
  • 2026-10-13 · N=3 777 · 2026-09-10 · 5 nøkkeltall endret · 178 merker lagt til, 0 fjernet
  • 2026-10-11 · N=3 599 · 2026-09-10 · Ingen endringer i nøkkeltallene · 0 merker lagt til, 0 fjernet
  • 2026-10-06 · N=3 599 · 2026-09-10 · 4 nøkkeltall endret · 161 merker lagt til, 0 fjernet
  • 2026-10-04 · N=3 438 · 2026-09-10 · Ingen endringer i nøkkeltallene · 0 merker lagt til, 0 fjernet
  • 2026-10-01.2 · N=3 438 · 2026-09-10 · 4 nøkkeltall endret · 41 merker lagt til, 0 fjernet
  • 2026-10-01 · N=3 397 · 2026-09-10 · Ingen endringer i nøkkeltallene · 1 merker lagt til, 1 fjernet
  • 2026-09-30 · N=3 397 · 2026-09-10 · 5 nøkkeltall endret · 153 merker lagt til, 0 fjernet
  • 2026-09-27 · N=3 244 · 2026-09-10 · Ingen endringer i nøkkeltallene · 0 merker lagt til, 0 fjernet
  • 2026-09-20 · N=3 244 · 2026-09-10 · Ingen endringer i nøkkeltallene · 0 merker lagt til, 0 fjernet
Opprinnelse Merker per marked