Glowpedia
Fra faktagrunnlaget · 2026-10-11

Hvor merkene kommer fra.

Til den gjeldende analysen

Opprinnelsesland for merkene i leksikonet, og hvordan opprinnelse relaterer seg til hvor merkene faktisk selges på de fem markedene vi sporer.

Beregnet 2026-10-11 fra Glowpedias faktagrunnlag for de 3 599 merkene med en publisert artikkel i denne utgaven, og fra Glowjakts og Glowscouts prisdata for markedstallene. Tallene beregnes på nytt daglig.

Lagret versjon 2026-10-11 — tallene endres ikke. · beregningsregel 2026-09-10 · Hvilke observasjoner ligger bak tallet?

Nøkkeltall

3 599
Merker i datagrunnlaget#
62
Opprinnelsesland#
14 %
Nordisk opprinnelse#
502
15,5 %
Opprinnelse i Tyskland, Østerrike eller Sveits#
557
38,1 %
Fra de tre største opprinnelseslandene#
1 370

Merker etter opprinnelsesland

AntallAndel
USA531
14,8 %
Tyskland458
12,7 %
Frankrike381
10,6 %
Italia318
8,8 %
Storbritannia305
8,5 %
Sverige245
6,8 %
Sør-Korea221
6,1 %
Danmark136
3,8 %
Spania129
3,6 %
Polen111
3,1 %
Finland68
1,9 %
Sveits65
1,8 %
De forente arabiske emirater64
1,8 %
Australia58
1,6 %
Nederland58
1,6 %
Tsjekkia57
1,6 %
Norge51
1,4 %
Japan40
1,1 %
Østerrike34
0,9 %
Canada29
0,8 %
Tyrkia20
0,6 %
Israel19
0,5 %
Belgia18
0,5 %
Hellas17
0,5 %
Bulgaria11
0,3 %

Opprinnelse kontra marked: antall merker solgt på hvert marked

AntallSverigeNorgeDanmarkFinlandTyskland
USA531422300431364320
Tyskland45816878180157354
Frankrike381243144237206205
Italia31818180181162170
Storbritannia305237180250207176
Sverige245227186191180159
Sør-Korea221172164171164137
Danmark13687811246673
Spania1297847765858
Polen111100331029283
Finland683328315726
Sveits654623434342