Glowpedia
Fra faktagrunnlaget · 2026-10-01

Hvor merkene kommer fra.

Til den gjeldende analysen

Opprinnelsesland for merkene i leksikonet, og hvordan opprinnelse relaterer seg til hvor merkene faktisk selges på de fem markedene vi sporer.

Beregnet 2026-10-01 fra Glowpedias faktagrunnlag for de 3 397 merkene med en publisert artikkel i denne utgaven, og fra Glowjakts og Glowscouts prisdata for markedstallene. Tallene beregnes på nytt daglig.

Lagret versjon 2026-10-01 — tallene endres ikke. · beregningsregel 2026-09-10 · Hvilke observasjoner ligger bak tallet?

Nøkkeltall

3 397
Merker i datagrunnlaget#
62
Opprinnelsesland#
14,7 %
Nordisk opprinnelse#
499
11,6 %
Opprinnelse i Tyskland, Østerrike eller Sveits#
395
35,8 %
Fra de tre største opprinnelseslandene#
1 215

Merker etter opprinnelsesland

AntallAndel
USA526
15,5 %
Frankrike373
11 %
Italia316
9,3 %
Tyskland310
9,1 %
Storbritannia302
8,9 %
Sverige244
7,2 %
Sør-Korea221
6,5 %
Danmark136
4 %
Spania128
3,8 %
Polen109
3,2 %
Finland67
2 %
De forente arabiske emirater64
1,9 %
Sveits62
1,8 %
Australia57
1,7 %
Tsjekkia56
1,7 %
Nederland56
1,7 %
Norge50
1,5 %
Japan40
1,2 %
Canada29
0,9 %
Østerrike23
0,7 %
Tyrkia20
0,6 %
Israel18
0,5 %
Hellas16
0,5 %
Belgia15
0,4 %
Bulgaria11
0,3 %

Opprinnelse kontra marked: antall merker solgt på hvert marked

AntallSverigeNorgeDanmarkFinlandTyskland
USA526422299429363314
Frankrike373243144236206187
Italia31618179181161154
Tyskland31016977180155205
Storbritannia302237180250207171
Sverige244227185192179156
Sør-Korea221172164171164136
Danmark13687811246673
Spania1287747765856
Polen109100331029281
Finland673328315725
De forente arabiske emirater645720525144