Glowpedia
Fra faktagrunnlaget · 2026-10-01.2

Hvor merkene kommer fra.

Til den gjeldende analysen

Opprinnelsesland for merkene i leksikonet, og hvordan opprinnelse relaterer seg til hvor merkene faktisk selges på de fem markedene vi sporer.

Beregnet 2026-10-01 fra Glowpedias faktagrunnlag for de 3 438 merkene med en publisert artikkel i denne utgaven, og fra Glowjakts og Glowscouts prisdata for markedstallene. Tallene beregnes på nytt daglig.

Lagret versjon 2026-10-01.2 — tallene endres ikke. · beregningsregel 2026-09-10 · Hvilke observasjoner ligger bak tallet?

Nøkkeltall

3 438
Merker i datagrunnlaget#
62
Opprinnelsesland#
14,6 %
Nordisk opprinnelse#
501
12,2 %
Opprinnelse i Tyskland, Østerrike eller Sveits#
418
36 %
Fra de tre største opprinnelseslandene#
1 238

Merker etter opprinnelsesland

AntallAndel
USA528
15,4 %
Frankrike379
11 %
Tyskland331
9,6 %
Italia316
9,2 %
Storbritannia305
8,9 %
Sverige245
7,1 %
Sør-Korea221
6,4 %
Danmark136
4 %
Spania128
3,7 %
Polen109
3,2 %
Finland68
2 %
De forente arabiske emirater64
1,9 %
Sveits62
1,8 %
Australia57
1,7 %
Nederland57
1,7 %
Tsjekkia56
1,6 %
Norge50
1,5 %
Japan40
1,2 %
Canada29
0,8 %
Østerrike25
0,7 %
Tyrkia20
0,6 %
Israel18
0,5 %
Belgia16
0,5 %
Hellas16
0,5 %
Bulgaria11
0,3 %

Opprinnelse kontra marked: antall merker solgt på hvert marked

AntallSverigeNorgeDanmarkFinlandTyskland
USA528422299429363316
Frankrike379243144236206193
Tyskland33116977180155227
Italia31618179181161154
Storbritannia305237180250207174
Sverige245227185192179157
Sør-Korea221172164171164136
Danmark13687811246673
Spania1287747765856
Polen109100331029281
Finland683328315726
De forente arabiske emirater645720525144