Glowpedia
Fra faktagrunnlaget · 2026-09-20

Hvor merkene kommer fra.

Til den gjeldende analysen

Opprinnelsesland for merkene i leksikonet, og hvordan opprinnelse relaterer seg til hvor merkene faktisk selges på de fem markedene vi sporer.

Beregnet 2026-09-20 fra Glowpedias faktagrunnlag for de 3 244 merkene med en publisert artikkel i denne utgaven, og fra Glowjakts og Glowscouts prisdata for markedstallene. Tallene beregnes på nytt daglig.

Lagret versjon 2026-09-20 — tallene endres ikke. · beregningsregel 2026-09-10 · Hvilke observasjoner ligger bak tallet?

Nøkkeltall

3 244
Merker i datagrunnlaget#
61
Opprinnelsesland#
15,3 %
Nordisk opprinnelse#
496
9,1 %
Opprinnelse i Tyskland, Østerrike eller Sveits#
295
36,7 %
Fra de tre største opprinnelseslandene#
1 191

Merker etter opprinnelsesland

AntallAndel
USA521
16,1 %
Frankrike368
11,3 %
Storbritannia302
9,3 %
Italia300
9,3 %
Sverige241
7,4 %
Sør-Korea221
6,8 %
Tyskland218
6,7 %
Danmark136
4,2 %
Spania125
3,9 %
Polen108
3,3 %
Finland67
2,1 %
De forente arabiske emirater63
1,9 %
Sveits59
1,8 %
Australia57
1,8 %
Tsjekkia56
1,7 %
Norge50
1,5 %
Nederland49
1,5 %
Japan39
1,2 %
Canada27
0,8 %
Tyrkia18
0,6 %
Østerrike18
0,6 %
Israel18
0,6 %
Hellas15
0,5 %
Belgia14
0,4 %
Bulgaria11
0,3 %

Opprinnelse kontra marked: antall merker solgt på hvert marked

AntallSverigeNorgeDanmarkFinlandTyskland
USA521421298429363308
Frankrike368242141235205180
Storbritannia302237179250207170
Italia30017978179160138
Sverige241223184189177153
Sør-Korea221172164171164135
Tyskland21816375174151113
Danmark13687811246673
Spania1257747755854
Polen10898321019079
Finland673328315725
De forente arabiske emirater635720525143